HEADSHOT / CAST / PORTRE / İNSAN

rüzgarlı Saç

Headshot Fotoğrafçılık

Çekimi yapılacak olan modelin kişiliği, derinliğini, duyguları, iç dinamizmi bizlere muazzam tüyolar vermektedir. Doğru Headshot fotoğraflar yakalamamız için sizlere sunabileceğim küçük tüyolar.

Gizemli kız

Headshot fotoğrafı nedir?

Çekim öncesi modelin görüşlerini ve isteklerini bilmek çok önemlidir. Bunun için öncesinde mutlaka telefonda veya yüz yüze bir görüşme yapmak çok önemlidir. İstekleri öncesinden bilmek fotoğrafçının ve modelin işini yarı yarıya kolaylaştırır.

Siyahlı Kadın

headshot ve portre arasındaki fark nedir?

Modelin hangi meslek grubundan olduğunu bilmek çok önemlidir. Bir şirket avukatı ise temiz beyaz arka plan görünümünü onlar için en doğru seçimdir. Bir oyuncu ise modeliniz siyah veya koyu bir arka plan iyi bir seçim olabilir. Bu sayede oyuncunun duyguları ve yüz hatlarını daha da ön plana çıkarılmış olur.

Erkek Portre

Kıyafet seçimi önemli mi?

Kıyafet seçimlerinde modellere mutlaka yardımcı olun. Meslek seçimlerine göre doğru kıyafet seçimi çok önemlidir. Bir oyuncu için siyah veya beyaz bisiklet yaka bir tişört yeterli olacaktır. Bir iş adamı ise mutlaka yedek kıyafet ile birlikte iki kombin ile fotoğraf çekimi önerin. İş adamının imajı çok daha yüksektir bir oyuncuya göre. 

Gri Saçlı Olgun Kadın Gülen

Arka plan

Modelin arka plana çok yakın durmadığından emin olun. Stüdyo arka planı kullanıyorsanız (veya ofiste duvar kullanıyorsanız) ve birisinin yakınında duruyorsanız, duvarda gölgeler görebilirsiniz; bu da görüntülerin daha az profesyonel görünmesini sağlar. Mutlaka arka plandan en az 3 metre uzakta tutmalıyız modelimizi.

İş Adamı

Bokeh Tekniği

Bokeh, özellikle geniş bir diyafram açıklığında çekildiğinde, sıradan bir arka plan oluşturur. Genelde çevresel ve

doğal ışık seansları için

f / 4 diyafram açıklığı ve ışıklı stüdyo tarzı seanslar için f / 8 açıklıklarını göz önünde tutmak gerekebilir.

Asya Woman headshot

Model ile rahat çalışmak

İnsanların kamera önünde gevşemelerine yardımcı olmanın harika bir yolu, onlarla fazla zamanınız yoksa, ilk kare için komik bir yüz çekmelerini istemek. Bunu yeni bir kişi için bir aydınlatma testi olarak kullanın. Bu buzu kırmakta harika ve çok az kişi bunu yapmayı reddediyor. Göz kamaştırıcı bir surat çektiklerinde, her şey kolaydır!

headshot-setup.jpeg

Aydınlatma ve konumlandırma

İş dünyası ve oyunculara eşit şekilde ışık tutma eğilimindeyim. Klasik bir aydınlatma düzeni, yukarıda bir ışık, ikinci bir ışık veya aşağıdan bir reflektörle muazzam sonuçlar alabilirsiniz.

Market'te pazarlamacı

model ile konuşun

Konuşmaya devam et ve olumlu ol. Çekim esnasında doğruları ve yanlışları anında bildir. Sohbeti hiç kesme. Bu modeli hem rahatlatır hemde doğrulara yönlendirir. Doğru yaptıkları konusunda onlara güven verin ve harika görüntüler elde edin.

On the Rocks Kız

Duruş Bozuklukları

Çoğu insan duruşlarını kontrol etmek ve düzeltmek için hatırlatmalara ihtiyaç duyar. Üçe kadar sayana kadar bakmalarını sağlayın. Modelin çenesini aşağıya doğru hareket ettirmesini ve yüzlerini dışarıya doğru itmesini sağlayın. Bu genellikle çene çizgisini tanımlamaya ve yüzlerini vücudunun geri kalanından öne çıkarmaya yardımcı olabilir

Sahilde kadın portresi

Açı

Göz seviyesinin hemen üstünden çekim yapın. Göz seviyelerinin çok üstünde bir seviyede olmak isteyeceksiniz. Yine de göz seviyelerinin çok üstüne çıkmadığınından emin olun.

Onun Saç Rüzgar

Önemli Noktalar

Kadınlar için, saçların yüzlerinden geriye ve düşmesine de izin verebilir. Elleri unutma - Ellerle ne yapılacağını bilmek zor olabilir, ancak garip bir şekilde yerleştirilirse fotoğrafı mahvedebilir. Kolları katlarken, çok fazla gerilmemelerine ve omuzlarından çekmemelerine dikkat edin. Elleri kalça üzerinde güç pozu vermek için, elin kalça ortasına düşmesine ve topallanmasına izin verin. Elleriniz kameraya yaklaştığında, ön planda çok fazla dikkat dağıtmadıklarından emin olun.